pondelok 23. decembra 2013

Tam kde niečo končí, iné začína


Hladia si do očí,
hlava sa im točí,
dve unavené oči,
silné drinky jednej noci,
do polnoci, aj od polnoci.
Dotyky pier,
dotyky štyroch stien,
stovky žien,
jeden muž to vie.
Slovami tetuje im mozog
aj tak je ich otrok.
Všetky hľadajú si dôvod
- výhovorku mnoha podôb.
Súmrak ich ťahá oboch
do postele skoro.
Čoskoro to príde.
On na ňu staví.
Ona mu vyjde.
Ona mu vraví,
či ešte príde.
On zhasne,
z mysle mu zíde.
Ale jej tam ostal
vytetovaný. Dostal
odkaz: „ to si posral“
Stala sa slobodnou matkou.
Život pozliepaný z kopy odpadkov.
Narodil sa do zlej rodiny.
Na jeho zabalenie chcela použiť noviny.
Otec jej bol povinný
platiť výživné a s dieťaťom stráviť hodiny.
Chlapec dospieva hladá oporu.
Zažíva rozbitú rodinu.
Všetci sa pozeráme len z dialky,
chceme mu pomôcť on si to neváži.
Nevie si nič vážiť,
je v celku zvláštny.
Taký do seba uzavretý typ.
Nehladá v živote vtip,
na život je príliš vážny.
Chce si založiť rodinu
- nechce to pokaziť.
Nedarí sa mu to, otvára spodinu.
Uteká sám pred svetom.
Uteká sám. Skáče.
Letí. Padá.
Dopadne.
Ďalší život zhasne.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára