sobota 24. marca 2018

Bubliny





Bledneš s farbami ktoré si si vybrala?
Žlté banány čo máš tak rada od mala.

Nezúfaj, aj tak je to len na tebe.
Vyberáme si vždy to čo nám je potrebné.
To čo máme na rebríčku posledné.
Tak to rob viac sebestredne,
aby to nebolo tak priemerné.
Potom mi nevrav, veď vieš že nie,
produkty sú na skúsenie.

Ak čas je len produkt
a city sú benefit.
Keď chceš mieriť tak sa zobuď,
veď vieš čo ťa žerie vždy.

Aj tak sa mi zdá, že tie veci beriete vážne.
Buď sa berieme, alebo až tak nie?
Buď sama sebou a cíť sa radšej fajn,
ako nespokojná, týmto smerom nie je ten raj.

Bez tak máš čas na to, tak sa s ním hraj,
máš svoje ciele, veci prídu samé vraj.

Nechávame ležať na stole tie fóny,
alebo nechávame ležať telá ako tóny?
Na tých piatich čiarach za husľovým kľúčom,
nezatváraj svoje oči pred slnečným lúčom.

Fajn. Tak nos si tie ružové bríle,
môžeš to zvládať aj vo veľkom štýle.
Nenechaj to poznať, tie veci ti môžu zobrať,
potom budeš smutná o to všetko žobrať.

Musíte sa spoznať, aby ste mohli konať,
nemôžeš súdiť veci na ten prvý pohľad.

Nie sú to fakty, keď nie si to fakt ty.
Zakričať fuck it, nemôže kazdý.
Možno ležíte v daždi, možno ste len prazdni,
možno to len zažívate prvý krát kazdý.


Padáte si do očí, nie pre to aby ste bulili,
ale pre to aby ste vytvárali bubliny.
Krehké viem, zahoď ten špendlík,
keď je kazdý vo vlastnej nie je tam prienik.






obrašťok: https://www.nytimes.com/2016/12/30/science/champagne-bubbles-flavor.html

nedeľa 4. marca 2018

Málo










Súdiac podľa fotiek, 
vytvárame si predstavu.
Je to hlúpe a nudné,
si privádzať myseľ do stavu.

Až tak málo slov,
Až tak málo miesta,
keď je to tak slow,
ani žiadne gestá.

Predsa prespi, press me.
Predsa nespi, kiež by.
Len mihanie obrazov
sú povrchnosti odrazom.

Dokonalé je všetko,
dokonané dookola nie?
Umenie je stvorenie,
život nie je na bolenie,
máš pravdu že je na učenie.
Baví nás to skúsenie,

okúsenie omieľajúcich sa žvástov.
Každý musí skúsiť, aby sam rástol.
Čo keď praskol, a čo keď uletel?
Každý raz zhasol, vrátiť sa je umenie...

Aj keď ti je svet malý,
sa môžeš sem tam cítiť malý,
dôležité je že ťa to baví,
všetci sa naháňame za snami.

A tak sú zas s nami,

aj keď sa my sami stávame svojimi vlastnými snami.