nedeľa 4. marca 2018

Málo










Súdiac podľa fotiek, 
vytvárame si predstavu.
Je to hlúpe a nudné,
si privádzať myseľ do stavu.

Až tak málo slov,
Až tak málo miesta,
keď je to tak slow,
ani žiadne gestá.

Predsa prespi, press me.
Predsa nespi, kiež by.
Len mihanie obrazov
sú povrchnosti odrazom.

Dokonalé je všetko,
dokonané dookola nie?
Umenie je stvorenie,
život nie je na bolenie,
máš pravdu že je na učenie.
Baví nás to skúsenie,

okúsenie omieľajúcich sa žvástov.
Každý musí skúsiť, aby sam rástol.
Čo keď praskol, a čo keď uletel?
Každý raz zhasol, vrátiť sa je umenie...

Aj keď ti je svet malý,
sa môžeš sem tam cítiť malý,
dôležité je že ťa to baví,
všetci sa naháňame za snami.

A tak sú zas s nami,

aj keď sa my sami stávame svojimi vlastnými snami.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára