piatok 12. augusta 2016

Kolobeh

Že ten život je aj o snoch.
V dokonalosti majú pôvod.
Dokonalosť mnoha podôb.

Stálosti, vyzretosti, dôvere sa podrob.


Ak si alebo nie si otcom,
tak nájdi ten spôsob
ako konať čisto nezištne to dobro.

Skôr, či neskôr, nikdy nie je neskoro...


Na čo by to bolo, ak môžeš byť šťastný,
aj rutina šťastia ťa na zem vráti.
V kolobehu života sa úsmev nestratí.

Bol by som na mizine, keby sa za úsmev platí.


Nie si smutný - nie je deň.

Nie si šťastný - nie je deň.


Kolobeh striedania sa dňa a noci,
dažďa a slnka, keď môžete byť dvaja cvoci.
Som jediný bez viny, ktorý ťa pozná v noci.

Povedz mi niečo o sebe, povedz aký je to pocit


poznávať, otvárať, otáčať stranu...
Viem tie listy majú sem tam hranu,
pri nesprávnom použití bolesť dajú...
Nie vždy na to všetci dbajú.
Emocionálne vyčerpaný hrajú
tie pózy ako by ich nikto nepoznal.
Dopredu vieš, čo za lubom všetci majú.

Snáď by som niekoho niekedy niekam pozval.


Lajky a prestíž, keď lajkuješ tak nespíš.
Z prachu, ničoho, ako instantná polievka vie byť

síce nechutná, ale vyzerá ako jej gýč.


Ego veľke ako ten reper, dlhé ako meter,
podľa návodu sa dá natiahnuť ako sveter.

Prosím tie pery na tých fotkách toľko krát neper.


Keď zabudneš na telefón, prestaneš ho dvíhať.
Nedvihneš ho celý deň, maličkosti si začneš všímať.
Viem, ale nikto si zase teba nebude všímať
 - za ten jeden deň môžeš kľudne aj pribrať.


Pýtam sa sám seba, čo je to výhra,

dôležité je výhru prijať.
Výhra je koniec, cesta je cieľ.
Nezbavíš sa túžby po dotyku pier.


Viem,... klišé...veď nevravím, že sa to ťažko píše.

Verbálne sa neviem k tomu vyjadriť bližšie.
Od rána do noci sa to s nami kníše.
Snažíme sa pomalými krokmi postupovať vyššie.


Všetci sa už nepríjemne otvorili.

Nepríjemnejšie ako keď stojíš pri stole na patológii.
To všetci ste až na toľko úprimní?
Sami seba sexuálne priťahovať - na toľko úchylní?
Tie pózy, ten úsmev, ten úspech,...
gratulujem v tomto svete si uspel.
Tie oči, tie vrásky, tie jazvy, už nie...
to preženiem cez photoshop, bol by to prúser.
Nie je to závisť, len sa bláznim z hodnôt.
Sorry keď môžem radšej budem _ _ _ _ _.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára