pondelok 23. októbra 2017

Ti/yká?




Za oknom. Ľudia nepúšťajú von psy.
Mláky odrážajú neóny. Neóny aj sny.
Fúka tak ako Charlie Sheen a ty?
Si pod paplónom a ten psy-

chotriler mi hrá v hlave opäť.
Štyri biele steny odrážajú moju spoveď.
O pol noci sa tu krútim jak vinyl.
Zo stresu na hudbu sa činím.
Tancujem si za závesom, že ma vidíš?

Pusti henten ten a tamten song,
ja ti poviem čo z neho cítim.

Z tej hudby rastiem ked sa vraciam.
Mávam zle sny, ešte horšie spávam.
Potom si robím kávu, ráno vstávam.
Že je ráno ani neviem, len mi svitá,
ty sa otočíš na druhu stranu zvitá.

Ja sa pýtam. Ručička tiká. Si to ty tam?
Skúsim ešte raz. Si to ty tá?
Ktorá tyká? Môžem tykať?
Hmm, fajn rozhovor z hodinami.
Spomaľ prehodíme pár slov s novinami.

Aj ked nemam nič nové tak mám...
Sa s čim podelit, aj ked nemám...
V banke tucny ucet jak Evelyn.
Zvykajte si na moje priestrely
Ha? Tak tu som prestretý.




obraštek: 
Ghost Coast, Jan Erik Waider

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára