sobota 17. októbra 2015

Hudba, dážď a okno




Ihla uteká, krúti sa platňa.
Každou skladbou kreslí plátna.
Za oknom z oblakov padá...
Zjednotenie zvukov dokonalá skladba.
Teplé večere zo studených dní.
Studené ruky z teplej hmly.
Myšlienok ubiehajúc na sny.
Hudba. Dážď. Dokonalé myšlienkové hry.
Má to všetko vôkol mňa vplyv?
Nechám sa unášať s prstami na klávesnici?
Internetom na pláž. Wifi aj v márnici,...
Ubiehame trendom, uskakujeme jak králici.
Dobrou náladou život krátim si.
Tmavomodré nebo. Čierne obrysy stromov.
Za oknom sediaci - nemusím ísť domov.
Vôňa vanilky. Vôňa pomaranča. Toľko plodov.
Lúpem nechtom kôru s úsmevnou pohodou.
Koľko ma čaká ešte v živote krokov?
Koľko kúpených kytíc z obchodov?
Koľko nepárnych a koľko párnych?
Koľko pozitívnych a koľko chvíľ zvláštnych,...?
Sú to nejaké cudzie polopravdy?
Snáď to všetko niekomu vadí.
Basa púšťa tie nízke tóny.
Z toho pomalého saxofónu mávam mdloby.
Kopák s rytmičákom, hajty, krešky, rajdky, tvoria doby.
Piano hrá svoje noty. Gitara akordy. Perkusia to zdobí.
Som rád, že aj v dvadsiatom prvom storočí
môže elektrická gitara do hocijakej hudby skočiť,
Vysólovať vysoké tóny. Ten sound poriadne zmočiť.
Hodiť na zem. Pošliapať. Postaviť sa a doškriabať.
Dať dosť na frak. Aj pianistovi. Tie tóny dotriafať,...
Dávam na tú hudbu dosť bacha.
Masívny sound aj na poriadneho chlapa.
Aha.
Dosť bolo teplých letných dní.
Pri klopkajúcej parapetnej doske sa dobre spí.
Konečne sa mi niečo sníva a sní.
Nie sú to už myšlienky končiace do tmy.
Ani mokrá topánka mi nejak nevadí.
Len tie okuliare mi vždy teplo zarosí.
Aj tak to má svoje čaro.



Hlavná inšpirácia okrem všetkého:
https://www.youtube.com/watch?v=7ZWrefkI2cg

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára